Start Aktualnoci Grudzie 2012
Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 grudnia 2012 00:45

 


7 darow_zyczenia

Oj, ten Grudzie!!!

Pracy byo baaardzo duo! Ale przyjemnoci jeszcze wicej.

W przedszkolu pachniao kapustk gotowan na pieroki i groch z kapust, pachniay te pieczone pierniki i kompot z suszonych owocw. Sycha byo koldy i wida byo rnych goci?

1.

Przygotowania do wit Boego Narodzenia rozpoczlimy od wsplnych zaj z Rodzicami, w czasie ktrych wykonalimy dekoracje witeczne. Dzieci przedstawiy krtkie wystpy a potem razem z rodzicami i nauczycielkami przystpiy do pracy.01 aktualnosci_grudzien_2012

02 aktualnosci_grudzien_2012

Zapraszamy do galerii zdj :

Warsztaty witeczne z rodzicami ? zdjcia cz.1

Warsztaty witeczne z rodzicami ? zdjcia cz.2

2.

Modsze dzieci najwczeniej wziy si do pracy i wykonay pierwsze w swoim yciu pierniczki witeczne. Po upieczeniu ozdobiy je zdrow dekoracj. Barwniki byy zrobione z soku z burakw i marchewki. Cukier puder z cukru trzcinowego a wszystko przystrojone naszymi ulubionymi przekskami ? orzechami, rodzynkami, sezamem, migdaami, urawin i innymi smakoykami. W czasie pracy byo co podjada!

03 aktualnosci_grudzien_2012

04 aktualnosci_grudzien_2012

05 aktualnosci_grudzien_2012

06 aktualnosci_grudzien_2012

Zapraszamy do galerii zdj :

Dzieci piek witeczne pierniki cz.1

Dzieci piek witeczne pierniki cz.2

Dzieci dekoruj witeczne pierniki

3.

5 i 6 latki bray udzia w lepieniu pierogw. To zadanie byo bardzo trudne ale si powiodo i kady ulepi pieroka a niektrzy 2 i wicej.

07 aktualnosci_grudzien_2012

Zapraszamy do galerii zdj :

Dzieci robi pierogi na wita

4.

Czas pracy umilay nam wystpy. Pani Muzyka odwiedzia nas z artystami ? tancerzami. W repertuarze by polonez ? taniec chodzony, mazur ? taniec biegany, polka oraz walc. Dzieci dowiedziay si co to jest kontusz i puenty baletowe czyli obuwie baletmistrza do wykonywania szybkich obrotw ? piruetw. Oczywicie artyci zaprezentowali dzieciom piruety i swoje wygimnastykowane ciao. Dzieci byy pene podziwu i z zaciekawieniem oglday pokazy.

08 aktualnosci_grudzien_2012

Grupa teatralna ?Paula? ze Supska przedstawia nam pouczajcy spektakl ?Czarodziejskie sowa?, ktry przypomnia wszystkim, e sowa : prosz, przepraszam i dzikuj ? dziaaj jak czary i nigdy nie powinnimy o nich zapomina ? doroli rwnie.

20 aktualnosci_grudzien_2012

W oczekiwaniu na Mikoaja wykonywalimy rne prace plastyczne zwizane ze witami.

09 aktualnosci_grudzien_2012

Zapraszamy do galerii zdj :

Grudzie cz.1

5.

6 grudnia Mikoaj zawita do przedszkola. Przyjecha ze swoimi pomocnicami ? nieynkami. Goci przywitalimy radosnym piewem. Mikoaj porozmawia z nami chwilk, zrobi wsplne zdjcie, zostawi upominki i pojecha do innych dzieci. A my jeszcze pobawilimy si przy piosenkach o Mikoaju.

10 aktualnosci_grudzien_2012

Zapraszamy do galerii zdj :

Wizyta Mikoaja w przedszkolu

6.

Nasze rczki nie prnoway i pracowicie wykonyway wiele prac plastycznych. Czasami paluszki miay duo wicze sprawnociowych ? wykorzystywalimy do prac malekie elementy albo realizowalimy trudne zadania - np.: malowanie i dekorowanie szyszek.

11 aktualnosci_grudzien_2012

Zapraszamy do galerii zdj :

Grudzie cz.2

7.

Jak co roku w grudniu ? przyby do przedszkola Magik Szubert. Zabawia nas swoimi sztuczkami i wyczarowa lampki na yw choink - ktr bya nasza koleanka. Najwicej radoci sprawi wyczarowujc nieg, ktry obsypa gwki dzieci.

12 aktualnosci_grudzien_2012

Wiele radoci mielimy w czasie strojenia choinek w swoich grupach. Zawiso na nich duo ozdb i prac wykonanych przez nas. Ale to jeszcze nie koniec przygotowa do wit?

13 aktualnosci_grudzien_2012

Zapraszamy do galerii zdj :

Grudzie cz.3

8.

W przeddzie naszej Przedszkolnej Wigilii, odwiedzi nas jeszcze raz Mikoaj ze swoj nieynk. Duo z nim piewalimy i pomagalimy mu w akompaniamencie do muzyki.

14 aktualnosci_grudzien_2012

Po wystpie Mikoaja - 3 zespoy dzieci przygotowyway ostatnie dania witeczne. Jedna grupa pieka pierniki, druga je dekorowaa a trzecia robia makieki. Oczywicie dekoracje byy tylko ze zdrowych produktw. Najwicej radoci byo po skoczonej pracy gdy jedlimy bakalie nie zuyte do przygotowania potraw.

15 aktualnosci_grudzien_2012

16 aktualnosci_grudzien_2012

Zapraszamy do galerii zdj :

witeczne smakoyki - praca w zespoach

Zapraszamy do galerii filmw :

Pierogi, makieki i pierniki, to przedszkolakw witeczne smakoyki

9.

Wigilia w przedszkolu bya bardzo uroczysta. 3 latki spdziy j przy wsplnym stole, 4 latki te byy razem no i 5 i 6 latki byy w jednej sali ale przy 3 stoach.

Wszyscy byli odwitnie ubrani, Panie nauczycielki i pomoce piknie udekoroway stoy i zaprosiy dzieci. Byo sianko pod obrusem i by opatek ktrym dzieliy si dzieci. Byy yczenia i prezenty. Na stole oprcz pierogw, makieek i pierniczkw ktre sami przygotowalimy by barszczyk przyrzdzony z soku z burakw, by groch z kapust, by piernik domowy i kompot z suszonych owocw. Oczywicie nie zabrako naszych zdrowych przeksek. Wrd dzieci byo najwicej amatorw pierogw, barszczu no i sodkoci przygotowanych w przedszkolu. piewalimy koldy a po poczstunku w swoich salach odnalelimy prezenty od Mikoaja. Kada grupa otrzymaa nowe zabawki. Po emocjach, ju wyciszeni - suchalimy bajek wigilijnych czytanych przez nasze kochane nauczycielki.

To by pikny dzie.

17 aktualnosci_grudzien_2012

18 aktualnosci_grudzien_2012

19 aktualnosci_grudzien_2012

Zapraszamy do galerii zdj :

Wigilia w przedszkolu cz.1

Wigilia w przedszkolu cz.2

Zapraszamy do galerii filmw :

Wigilia w Przedszkolu ?Siedem Darw?

Mili Pastwo,

Zdj jest duo, kady na pewno odszuka swoje dziecko i zobaczy ile radoci i miych wydarze jest w przedszkolu.

Dzikujemy za wsplne zajcia, dzikujemy za stroje galowe dla dzieci, dzikujemy za aktywny udzia Pastwa w yciu Przedszkola.

Praca, ktr wsplnie dajemy dzieciom - przynosi wspaniale efekty. Zauwaamy je w czasie codziennych zaj. Wida to rwnie na zdjciach i filmach z naszego przedszkola. Dzieci s co raz bardziej samodzielne w pracy, z radoci przystpuj do wsplnych dziaa, ucz si pracy w zespoach, zaczynaj piknie je, wdraaj si do kulturalnego zachowania przy stole i poszanowania dla jedzenia. A przecie s to jeszcze malekie istotki!

Przygotowania do wit Boego Narodzenia w przedszkolu i naszych domach ju za nami - yczymy Pastwu aby Dziecitko Jezus na ktre wszyscy czekamy - przynioso wszystkim rado , spenienie i spokj.